#WYWIAD

Jakub Kuśpit w rozmowie z Andrzejem Ponetą i Andreą z Głosu Obywatelskiego. Rozmawiamy o “Konwoju Wolności”. O szansach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą powielenie tego działania w Polsce.

#LIVE

O „Konwoju Wolności” słów kilka w LIVE prezesa Jakuba Kuśpita. Live nagrany rano, jeszcze przed rozmową w Głosie Obywatelskim.
Niesamowity potencjał niesie za sobą niesmowite zagrożenie.
⛔⛔⛔UWAGA⛔⛔⛔
Naszym celem nie jest zniechęcanie a jedynie merytoryczna rozmowa. TO PIĘKNE ŻE LUDZIE ŁĄCZĄ SIĘ W IDEI WOLNOŚCI. Należy jednak zwrócić uwagę na zagrożenia jakie może nieść zablokowanie europejskich miast.
1. Zablokowanie łańcuchów dostaw – (dokładnie to czego chce nasz przeciwnik) – odcięcie Warszawy od dostaw żywności i leków – a później całego kraju skoro akcja ma mieć zasięg europejski.
2. Ucieczka polityków (Już w Kanadzie się to stało)
3. Wzmożenie podziałów – będzie można zrzucić na kierowców i “antyszczepionkowców” katastrofę społeczną i gospodarczą.
4. Mnóstwo energii, zasobów finansowych i czasu może zostać bezpowrotnie stracone.
5. Załóżmy że udało się obalić rząd… CO DALEJ? Jaki jest dalszy plan? Bo my widzimy jedynie zajadłą walkę o stołki tak naprawdę niewiadomo kogo.
6. Taka akcja to postawienie wszystkiego na jedną kartę (być może w Kanadzie nie mieli już wyjścia ale u nas?). Jeżeli się nie uda to wszystkie działania oddolnych ruchów społecznych zostaną stracone.
7. Służby mundurowe nie są jeszcze gotowe aby stanąć po stronie obywatela więc może dojść do poważnych konfliktów wewnętrznych. Komendanci i dowódcy wykonują polecenia rządu. Na ulicy każdy policjant żołnierz będzie musiał podjąć decyzję indywidualnie jeżeli dostanie rozkaz pacyfikowania.
8. Wg nas to atak frontalny – co wg “Sztuki Wojny” powinno być ostatecznością.
9. Elita powinna się rozproszyć i działać w regionach a nie skupiać w jednym miejscu.
10. Politycy dalej rządzić będą zakulisowo – mogą wprowadzać godziny policyjne, zmiany konstytucji itd.
11. DUSZA MI PODPOWIADA ŻE TO ZŁY POMYSŁ (chodzi o blokowanie miasta a nie o sam protest).

WSPARCIE

Zapraszamy do wspierania naszego stowarzyszenia. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc. To dzięki Waszym wpłatom możemy zapewniać ochronę prawną naszym członkom. To dzięki Wam możemy rozwijać naszą działalność na wielu poziomach. To dzięki Waszym słowom wsparcia mamy energię do pracy.